יסודות הטיפול הדינמי ויחסי גוף-נפש: קורס שנתי למטפלות ולמטפלים, ולאלה שבדרך

בחזרה לדף הקורסים והסדנאות הראשי »

קורס שנתי בהנחיית ניצן שטיין-מסיקה (MA)

מהם התנאים הנחוצים להתפתחות נפשית מיטיבה ולהתגבשותם של כוחות ומשאבים המובילים לחיי מימוש עצמי והגשמה? אילו חוויות מוקדמות עלולות לפגוע בהישגים אלה, וכיצד אפשר להחיות את התהליכים ההתפתחותיים במסגרת הטיפול הנפשי ולהניע אותם מחדש? כיצד נוכל ליצור מרחב טיפולי שיאפשר לאנשים הנעזרים בנו להגיע להבנה עצמית עמוקה יותר, ויתמוך בהם בחיפוש אחר קולם האישי האותנטי ואחר חוויית קיום חופשיה יותר, משמעותית ועשירה?

בקורס ננסה לענות על השאלות הללו מתוך מפגש עם התיאורטיקנים והרעיונות הפסיכואנליטיים המרכזיים שעיצבו את החשיבה הפסיכודינמית. נעסוק בתרומותיהם להבנת התפתחות הנפש האנושית ובעקרונות הטיפוליים הנובעים מהן, ונראה כיצד הם יכולים להרחיב את הבנותינו לגבי יחסי גוף-נפש והמרחב הבין-אישי הטיפולי.

בהדרגה נבנה תשתית תיאורטית פסיכודינמית ראשונית, שתצטרף לידע ולניסיון האחרים של המשתתפות והמשתתפים בקורס, ותעזור להם להמשיג את ההתרחשויות של המציאות הטיפולית בדרכים שיעמיקו וירחיבו את יכולתם לראות, לחוש ולהבין. התכנים יילמדו מנקודת מבט דיאלוגית, אינטגרטיבית ועדכנית, תוך תנועה מתמדת בין תיאוריה לבין יישומה בחדר הטיפולים, ולאור הרלוונטיות שלהם למטפלות ולמטפלים המעניקים חשיבות לחוויה הגופנית-נפשית ברגע ההווה.

הקורס יתקיים בימי ראשון בבוקר, החל מ-13 בנובמבר 2022.
הסילבוס המלא של הקורס יישלח למתעניינים העומדים בתנאי הקבלה.


על המנחה

ניצן שטיין מסיקה (MA) היא פסיכולוגית קלינית ומטפלת בתנועה, במרפאת המרכז לבריאות הנפש לב השרון ובקליניקה פרטית. היא משלבת בעבודתה טיפול רגשי בגישה דינאמית, פסיכותרפיה גופנית ומחול מרפא, וכן MBSR ו-EMDR.

היקף הקורס, איפה ומתי

הקורס כולל 104 שעות אקדמיות (26 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות כל אחד). ניפגש בימי ראשון, בין השעות 10:00 ל-13:30, בכפר סבא, החל מ- 13 בנובמבר 2022.

תנאי קבלה

קורות חיים וראיון אישי.
הקורס מיועד לבוגרי שנתיים לפחות בתוכניות מעמיקות לטיפול רגשי. כל בקשה תיבחן לגופה. מספר המשתתפים מוגבל.

דמי הרשמה: 300 ₪ שיופחתו משכר הלימוד.
שכר לימוד: 7000 שקלים בפריסה נוחה לתשלומים. 6500 שקלים לבוגרי התוכנית התלת-שנתית לגישת האקומי.
מועד אחרון להרשמה: 14 באוגוסט 2022,, על בסיס ראיון קבלה ומקום פנוי.

לפרטים נוספים, לבדיקת התאמה ולתיאום ראיון, צרו קשר עם ניצן בטלפון 054-4993432 או במייל [email protected].בחזרה לדף הקורסים והסדנאות הראשי »