קורס האקומי לצוותי מורים

בחזרה לדף הקורסים והסדנאות הראשי »

גישת האקומי מציעה דרך עדינה וישימה לטיפוח כמה איכויות נפשיות שביכלותן לתמוך במורה ולשרתו. בעזרת תרגילים פשוטים מתנסים המשתתפים בנקודת מבט רעננה על עצמם, על אחרים, ועל האופן בו משפיע מצב התודעה שלהם על מה שהם תופסים ומשדרים.

המשתתפים פוגשים באופן חווייתי ובסביבה לא שיפוטית את ההרגלים האוטומאטיים שלהם, ומכירים את השפעותיהם על האינטראקציות הבינאישיות שלהם ועל הסביבה בה הם נמצאים. הם מתרגלים הקשבה דו-כיוונית, פנימה והחוצה, דבר המאפשר לכל אחד מהם לזהות באופן בהיר יותר את חלקו שלו בהתרחשות, ולראות באופן ממוסך פחות את האנשים שעימו.

בעזרת תרגילים פשוטים מפתחים את היכולת להבחין בחוויה הנוכחית של האחר (הרבה מתוך תשומת לב לרמזים הלא מילוליים), לעקוב אחר השתנותה מרגע לרגע ולהגיב עליה באופן מותאם. מיומנות זו, ככל שמשכללים אותה, יכולה לסייע למורה לחוש כל תלמיד כפרט ואת הכיתה ככלל: את רמות האנרגיה והעניין המשתנות ואת הצרכים המבקשים מענה.

על דרך החוויה נוכחים המשתתפים ביתרונות שבטיפוח עמדה לא שיפוטית כלפי הזולת ומקבלים כלים ליישמה באופן מעמיק. ההתנהלות מתוך עמדה זו משמשת לא רק כדי להעניק לתלמיד תחושה בטוחה ומחזקת; באופן פרדוקסלי, היא מכוונת בראש ובראשונה להיטיב עם המורה עצמו באמצעות יצירת עניין והתפעמות כאלטרנטיבה לביקורתיות, לשחיקה ולשיעמום.

יחד, האיכויות הנפשיות הללו עוזרות למורה לפתח תודעה רגישה ומגיבה, ותורמות ליצירת אווירה בטוחה ותומכת התפתחות בכיתה ובכלל.

ניתן להזמין קורס האקומי בקבוצה מאורגנת של 8 משתתפים ומעלה. להזמנת קורס ולפרטים נוספים אנא צרו קשר.

בחזרה לדף הקורסים והסדנאות הראשי »